Новини

Список новин

 

Список
новин:

СП «Полтавська газонафтова компанія» перерахувала 16,2 млн гривень до місцевих бюджетів Полтавської області у 2020 році

2 лютого 2021 рік, Київ  – СП «Полтавська газонафтова компанія» (далі – СП ПГНК) нарахувала 325,3 млн гривень ренти у 2020 році, з яких 16,2 млн гривень склали рентні платежі до місцевих бюджетів Полтавщини, зокрема:

  • До ОТГ та сільських рад – 8,8 млн гривень;
  • До районних бюджетів – 6,5 млн гривень;
  • До обласного бюджету Полтавської області – 883 тисяч гривень.

Рентна плата – це спеціальний вид податку за користування надрами, який сплачується нафтогазовидобувними компаніями, 5% якого направляється до місцевих бюджетів на території яких здійснюється видобувна діяльність.

Зниження попиту та падіння цін на вуглеводні призвели до скорочення програми робіт з буріння Компанії, що призвело до зменшення видобутку, та, відповідно до зменшення рентних надходжень. Так, за 2019 рік СП ПГНК нарахували 564,9 млн гривень рентної плати, що майже вдвічі більше за 2020 рік.

«Нафтогазова індустрія є однією з найбільших бюджетоутворюючих галузей економіки України. Рентна плата, яку сплачують компанії від видобутку, є вагомим надходженням до центрального бюджету та місцевих об’єднаних громад. У складні часи для країни та індустрії, наша Компанія продовжує наповнювати як державний, так і місцеві бюджети Полтавщини. Крім того, протягом року ми надавали благодійну допомогу лікарням у боротьбі з пандемією», – наголошує Генеральний директор JKX Oil and Gas та СП ПГНК, Віктор Гладун.

СП ПГНК у 2020 році надала благодійну допомогу на боротьбу з COVID-19. На протиепідемічні та діагностичні заходи для громад Полтавщини компанія виділила допомогу на суму більше 800 тисяч гривень, у тому числі для Новосанжарської і Машівської ЦРЛ, центру ПМСД Новосанжарського району та Полтавської обласної  клінічної інфекційної лікарні. Загалом же для боротьби із COVID-19 у 2020 році Компанією було надано допомоги на 4,7 млн гривень, які надійшли, у тому числі, до лікувальних закладів Київської, Харківської та Полтавської областей.

Довідка

СП «Полтавська газонафтова компанія» – спільне українсько-британське підприємство, яке було створене у 1994 році, є дочірнім підприємством JKX Oil&Gas plc.. СП ПГНК є одним з лідерів серед недержавних нафтогазовидобувних підприємств України. Сфера діяльності компанії – пошук, розвідка, видобуток та підготовка газу та нафти. Полтавська газонафтова компанія використовує найсучасніші технології і методи у досягнення Україною енергетичної незалежності.

Материнська компанія, JKX Oil&Gas plc, є публічною компанією, акції якої торгуються на Лондонській фондовій біржі з 1995 року та керується Радою директорів. Генеральним директором СП ПГНК та JKX Oil&Gas plc є Віктор Гладун, який очолює компанію з 2016 року.